Pytania? Pozostańmy w kontakcie.
InterLaw Sp. z o.o.
ul. Pszczyńska 44a, 44-100 Gliwice
biuro@kancelariaszczodry.pl
Telefon: +48 532 198 504
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725
KARTA USŁUGI

Poszukiwanie dokumentacji

Prawo Zabezpieczenia Społecznego

Poszukiwanie dokumentacji polega na ustaleniu przez Kancelarię Szczodry archiwum lub przechowawcy akt, w którym dokumentacja z Twojego zakładu pracy jest składowana. Następnie pozyskamy wymaganą przez Ciebie dokumentację np.: (świadectwo pracy, zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu albo inną dokumentację osobową). Możesz zlecić poszukiwanie  dokumentacji z konkretnego, jednego zakładu pracy albo weryfikacje akt sprawy (usługa świadczona przez Kancelarię) – w trakcie której, zweryfikujemy Twoją dokumentację, w tym dokumentację ZUS oraz pozyskamy brakujące dokumenty, które mają wpływ na prawo lub wysokość Twojego świadczenia emerytalnego.

Pamiętaj, w zależności od rodzaju emerytury, którą nabyłeś albo będziesz nabywał potrzebne będą dokumenty z różnego okresu. Może zdarzyć się, że w Twoim przypadku nie będzie konieczności poszukiwania dokumentacji z pełnego okresu zatrudnienia, albowiem pozostanie to bez wpływu na wysokość świadczenia. W przypadku, wątpliwości rozważ możliwość zakupu telefonicznej konsultacji prawnej.

INFORMACJE DODATKOWE

Czego będziemy wymagać, aby przyjąć zlecenie?

Udzielenie pełnomocnictwa do reprezentowania Twoich interesów przed pracodawcą oraz archiwami lub przechowawcami akt.

Jakie dokumenty powinieneś przygotować?

Dokumenty potwierdzające zatrudnienie u wszystkich pracodawców oraz dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanego wynagrodzenia, które nie zostały przedłożone przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Jaki będzie termin załatwienia sprawy?

Poszukiwanie (ustalanie) dokumentacji trwa do 30 dni od dnia udzielenia pełnomocnictwa do reprezentowania przed aktualnym pracodawcą oraz pełnomocnictwa ogólnego do reprezentowania przed archiwami lub przechowawcami akt.

W przypadku konieczności pozyskania dokumentacji uzależnieni jednak będziemy od terminów dostarczenia dokumentów od archiwów lub przechowawców akt.

Opłaty dodatkowe

Uzyskaj dodatkowe informacje o usłudze poprzez bezpłatny kontakt z Sekretariatem.

Pokrycie kosztów wydania dokumentacji przez archiwa
- zł opłata dodatkowa
Do kosztu poszukiwania dokumentacji zostanie naliczona dodatkowa opłata w przypadku, gdy archiwum lub przechowawca za wydanie dokumentacji naliczy opłatę. Opłata ta zazwyczaj wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych. Nie każde archiwum nalicza opłaty dodatkowe, które będziemy musieli ponieść.
PIERWSZY KROK SKIERUJ DO SEKRETARIATU

Zleć sprawę lub uzyskaj dodatkowe informacje.

Uzyskaj dodatkowe informacje o usłudze poprzez bezpłatny kontakt z Sekretariatem.